EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Turc Laboratuvar

Hızlı Raporlama

Laboratuvar hizmetleri sunan firmalar için en önemli kısım raporlama safhasıdır. Hizmet verilen test, ölçüm, analiz ve kalibrasyon çalışmaları sonucunda toplanan veriler ile test ve analiz sonuçları, bir rapor ile birlikte hizmet sunulan kurum veya kuruluşlara teslim edilmektedir.

Şayet laboratuvar TS EN ISO/IEC 17025 Belgesi'ne sahipse, yapılan tüm test, analiz ve muayene işlemleri, Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar standardına uygun olarak yapılmıştır ve bu kapsamda da raporlama sağlanacaktır. Turc Laboratuvar olarak firmamız da TS EN ISO/IEC 17025 Belgesi’ne sahiptir ve hem yapılan çalışmalar hem de sonuç raporu bu standart esaslarına uygun olmaktadır. Bu durumda hazırlanan rapor, yerli ve yabancı bütün kuruluşlar nezdinde doğru ve güvenilir kabul edilmektedir.

Hizmeti verilen test, ölçüm, analiz ve kalibrasyon çalışmaları bir taraftan ISO 17025 standardına uygun yapılırken, bir taraftan da yapılan çalışmanın özelliklerine uygun yerli ve yabancı kuruluşlar taraından yayınlanan standartlara uygun olmaktadır. Bununla birlikte de analiz hizmetine ilişkin sunulan sonuç raporları da kaliteli, doğru ve güvenilir olmaktadır.

Bu kapsamda sonuç raporlarının içerikleri ve doğrulukları önemli olduğu kadar raporların hızlı düzenlenmesi de büyük önem arzetmektedir. Hızlı raporlama yapmak, çeşitli amaçlarla ölçüm, analiz, test, muayene, değerlendirme ve kalibrasyon hizmetleri veren bütün laboratuvarlar açısından son derece önemlidir. Turc Laboratuvar bu hususta süreçlerini belirlemiştir ve bu doğrultuda sorumluluk duygusu ile işletmelerin talep ettikleri raporları en hızlı şekilde hazırlayarak müşterilerine iletmektedir. Bu raporlar, yapılan çalışmaların bütün sonuçlarını, uygunluk durumunu ve bunların anlaşılması ve yorumlanması için gerekli bilgileri doğru, eksiksiz ve açık olarak içermektedir.

Sunulan hizmet açısından Turc Laboratuvar, güçlü bir yönetici ve çalışan kadrosu kurmuştur ve çağın gerekliliklerini en iyi şekilde karşılayan güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir. Müşterilerine karşı taahhüt ettiği tüm hizmetleri yerine getirmek amacıyla kadrosunda ilgili uzmanlık alanlarında ve yeterli sayıda personel bulundurmaktadır.