EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Turc Laboratuvar

Neden Biz

Ülkemizde laboratuvar sektöründe hizmet veren çok sayıda kuruluş bulunmaktadır. Fakat, bu laboratıvarlardan hizmet almak isteyen özel veya resmi kuruluşlar doğal olarak, hizmet almak isteyecekleri laboratuvarların ne kadar güvenilir olduğu, ne kadar kaliteli, doğru ve de hızlı sonuçlar verdiği, test ve analiz süreçlerinde kullandıkları ekipmanlar ve metodlar ile söz konusu laboratuvarların teknolojik gelişmelerin neresinde oldukları konusunda endişe duymaktadır.

Pratik olarak bakıldığında laboratuvar hizmeti sunan kuruluşlar arasında bir sınıflandırma yapmak söz mümkün değildir. Sektörde faaliyet gösteren tüm laboratuvarlar, verilen hizmet ve sahip olunan imkanlar açısından en iyi laboratuvar olduklarını iddia etseler de bu durumlarını ispatlayacak çok açık kriterler bulunmamaktadır. Ancak söz konusu bu duruma rağmen, laboratuvar seçiminde bir miktar gözlemci olmak ve belli birkaç noktayı değerlendirmek, iyi laboratuvarı tespit etme açısından ipuçları verebilir.

Örnek vermek gerekirse, bir laboratuvar eğer TS EN ISO/IEC 17025 Belgesi almışsa, faaliyetlerini Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar standardına uygun olarak gerçekleştiriyor demektir. Firmamız Turc Laboratuvar TS EN ISO/IEC 17025 Belgesi’ne sahiptir.

Bir laboratuvar, eğitimli, deneyimli ve branşlarında uzman olan bir çalışan kadrosuna sahipse, test, ölçüm, analiz ve kalibrasyon çalışmalarını hızlı, doğru, güvenilir ve kaliteli bir şekilde gerçekleştiriyor demektir. Turc Laboratuvar olarak güçlü bir yönetici ve her biri branşlarında uzman, akademik olarak başarılı çalışan kadrosuna sahiptir.

Bir laboratuvar, çağın gereklerine uygun olarak modern ve sunulan en son teknoloji ürünü araçlar ve yöntemler kullanıyorsa, dünyada gerçekleşen yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ediyorsa, gerçekleştirdiği test ve analiz çalışmaları bir o kadar doğru, güvenilir ve hassas sonuçlar verecektir. Teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmadan, hem yeni teknolojik donanımlara sahip olmak, hem de ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafında sunulmuş ve benimsenmiş yeni metodları zamanında tanımak ve uygulamak gerekmektedir. Firmamız Turc Laboratuvar çağın gereksinimlerini karşılayan ve modern teknolojik bir altyapıya sahiptir.

Bir laboratuvar, hizmet sunduğu müşterilerin beklentilerini her defasında, tıpkı ilk sefer sunduğu hizmet inceliğinde ve gecikmeden, zamanında karşılamak mecburiyetindedir. Kaltenin temel nitelikleri olan bu hususta Turc Laboratuvar, herhangi bir çalışma için müşterilerin aldıkları hizmete ilişkin yeni bir laboratuvar arayışı düşüncesine sahip olmalarına müsade etmeyecek hassaslıkta çalışmalarını sürdürmektedir.

Tüm bu prensipler doğrultusunda Turc Laboratuvar, sektörde öncü ve ilk tercih edilen bir laboratuvardır.