EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Turc Laboratuvar

İlkeler ve Prensipler

Firmamız Turc Laboratuvar, belirlediği ilkeler doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştiren, profesyonel, güvenilir ve sorumluluk duygusu ile faaliyet gösteren bir laboratuvar kuruluşudur. Yönetici kadrosu tarafından tespit edilen ilkeler ve prensipler, bütün yönetici ve çalışan kadro tarafından benimsenmiştir. Turc Laboratuvar olarak benimsenen prensipler şu şekildedir;

Kaliteli Hizmet Sunmak;
Turc Laboratuvar, sahip olduğu TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar Belgesi standartlarına uygun şekilde, doğru, kaliteli ve hızlı olarak hizmet sunmaktadır.

Sorumluluk Duymak;
Turc Laboratuvar, ihtiyaç sahibi işletmelerin taleplerine ve problemlerine karşı duyarlıdır, çözüm arayışlarında hassastır ve bu konularda sorumlu davranmaktadır.

Güvenilir Olmak;
Turc Laboratuvar, hizmet verdiği işletmeler ile arasında karşılıklı güven ortamının oluşmasında titizlik göstermektedir. Test, ölçüm, analiz ve kalibrasyon çalışmalarında eksiksiz ve zamanında hizmet verilmekte ve ilgili analizlere ilişkin sonuçları içeren raporları anlaşılır, açık ve doğru bilgileri içerir vaziyette müşterilere sunulmaktadır. Hizmet verdiği bütün işletmeler ile karşılıklı güven esasına dayalı ilişkiler kurmaktadır.

Saygın Olmak;
Turc Laboratuvar, yalnızca kurulduğu ve bulunduğu bölgede değil, ülkemizin her yerinde hizmet verdiği kurum ve kuruluşlara karşı saygınlık ve güven duygusu oluşturmuştur. Sürdürdüğü tüm faaliyetlerinde bu hususa büyük önem göstermektedir. Saygınlığına gölge düşürecek faaliyetlerden uzak bir şekilde çalışmalarını sürdürerek, bağımsızlık ve tarafsızlık ilkesine sadık kalmaktadır.

Dürüst Olmak;
Turc Laboratuvar, bir yandan hizmet talep eden işletmeler ile bir yandan resmi kuruluşlarla sürdürülen karşılıklı ilişkilerde son derece dürüst olmaya özen göstermektedir. İlişkilerde hiçbir şekilde hem mesleki hem de toplumsal etik kuralların dışına çıkmamaktadır. Müşteriler ve çalışanlar ile ilişkilerinde kapalı ve dürüst olmayan davranış şekillerinden kaçınmaktadır.

Toplumsal Yarar Gözetmek;
Turc Laboratuvar, insan ve çevre sağlığını korumayı ve gözetmeyi ilke edinmiştir ve bu kapsamda çalışmalarını sürdürmektedir. Temel faaliyetler yanı sıra çevre sorunlarının çözümüne yönelik sosyal ve kültürel etkinliklere destek olmaktadır.

Rekabet Etmek;
Ulusal ve uluslararası arenada laboratuvar hizmetleri konusunda bir çok kuruluş faaliyet sürdürmektedir. Turc Laboratuvar, söz konusu kuruluşlara karşı sürdürülecek rekabet ortamında, ilkeleri, prensipleri, değerleri ve kalite politikasına bağlı kalarak haksız rekabetten kaçınmaktadır.